Płatność za jednym kliknięciem

W dzisiejszym zabieganym świecie każdemu z nas zależy na oszczędzeniu jak największej ilości czasu. Właśnie z tego powodu powstają coraz to nowocześniejsze usługi, które mają na celu ograniczyć czas, jaki przeznaczamy na różne rodzaju czynności wykonywane w ciągu dnia. Dotyczy to naszej aktywności konsumenckiej w sieci. Jednym z ciekawszych rozwiązań jest innowacyjna płatność jednym kliknięciem.

Zazwyczaj, kiedy kupujemy w sklepie internetowym, decydujemy się na szybką płatność kartą kredytową. Niestety, wymaga to od nas wpisania danych naszej karty płatniczej takich, jak jej numer, data ważności oraz kod zabezpieczający. Dodatkowo musimy podać imię i nazwisko właściciela karty, co zajmuje nam trochę czasu. Na szczęście istnieje sposób na skrócenie tego procesu, a jest nim nic innego, jak płatność za pomocą jednego kliknięcia.

Na czym polega tego rodzaju płatność?
Cała procedura wygląda tak, że podczas zakupów w ulubionym sklepie internetowym, klient podaje pełne dane dokładnie tak, jak przy standardowej płatności kartą w sieci. Następnie zostaje poproszony o wyrażenie zgody na zapisanie tych danych w systemie Dotpay. Po jej wyrażeniu, przy każdym kolejnym zamówieniu w sklepie klient nie będzie już musiał podawać wszystkich danych. Procedura ta pozwala to zaoszczędzić wiele czas i ułatwia szybkie zakupy w sieci.

Bezpieczeństwo
Należy zaznaczyć, że wszystkie dane zapisane w systemie Dotpay przechowywane są zgodnie z obowiązującymi zasadami poufności danych oraz bezpieczeństwa. Klienci nie muszą się więc obawiać, że ktoś niepożądany otrzyma dostęp do danych ich karty i dokona zakupu na ich koszt. Czuwają nad tym wysokie standardy bezpieczeństwa m.in. Certyfikat PCI DSS Level 1.

Wdrożenie systemu
Dotpay oferuje swoim klientom zaawansowane integracje oraz rozwiązania, znacznie ułatwiające wdrożenie funkcji płacenia za jednym kliknięciem w e-sklepie. Rozwiązania te pozwalają na wprowadzanie danych karty po stronie e-przedsiębiorstwa. Każdy e-sprzedawca, który chce wprowadzić taką funkcjonalność w swoim biznesie internetowym, będzie musiał przejść dodatkowe certyfikacje, aby w pełni zabezpieczyć dane przechowywane przez system sklepu. Wszystkie te wymogi mają zapewnić klientowi maksymalnie wysoki poziom bezpieczeństwo oraz ułatwić dokonywanie zakupów za pomocą szybkich płatności jednym kliknięciem. Nowoczesne sklepy internetowe chętnie korzystają z tego rodzaju udogodnień. Pozwalają one na przyciągnięcie dużej liczby klientów, ceniących sobie innowacje. W walce o każdego z nich ważne są najdrobniejsze szczegóły, które mogą zwiększyć zainteresowanie daną ofertą. Warto pamiętać o takich rozwiązaniach, które mogą wpłynąć na większe przychody właścicieli danego sklepu internetowego.