Płatności cykliczne – już nie musisz pamiętać o rachunkach!

Na rynku płatności wciąż pojawia się wiele innowacyjnych rozwiązań w obszarze płatności online. Do takich z pewnością należą płatności cykliczne, dzięki którym użytkownicy mogą automatycznie regulować swoje płatności okresowe za subskrybowane usługi. Wszystko odbywa się bez konieczności każdorazowego przechodzenia żmudnego procesu rozliczeniowego i bez konieczności pamiętania o zobowiązaniu. Metoda ta kończy też z przymusem podawania danych swojej karty płatniczej za każdym razem, kiedy używamy jej do płatności. Sama usługa płatności cyklicznych jest rozwiązaniem tanim, które pozwala na przyjmowanie płatności kartami z tytułu opłat za subskrypcję treści witryny, rachunki za media, biuletyny informacyjne, składki członkowskie lub okresowe datki charytatywne – opcji jest całe mnóstwo. Co jeszcze warto wiedzieć?

Płatności cykliczne oferują wiele korzyści zarówno przedsiębiorcom, jak i ich klientom. Dla pierwszych usługa ta jest niezwykle korzystna, ponieważ wprowadza gwarancję pobierania za swoje usługi opłat okresowych np. na zasadzie abonamentu. Z rozwiązania mogą więc korzystać operatorzy telefonii komórkowej oraz voip, centra medyczne, fitness kluby, dostawcy mediów oraz serwisy internetowe, które oferują dostęp w formie abonamentu. Takie stałe zlecenie uregulowania opłaty jest również bardzo korzystne dla samego kupującego, ponieważ gwarantuje dopilnowanie terminowej realizacji wszystkich płatności okresowych i nie wymaga żadnych czynności czy innych kroków ze strony posiadacza karty płatniczej. Wybranie płatności cyklicznych wiąże się więc z tym, że wszystko przebiega szybko i bez stresu tak, że klient nigdy już nie zapomni o terminie płatności.

Uruchomiamy usługę
Przed uruchomieniem usługi płatności cyklicznej, konieczne jest wpierw określenie konkretnej kwoty miesięcznej wpłaty. Następnie na stronie wybranego operatora płatności online bądź danego sklepu internetowego, zostaniemy poproszeni o wypełnienie krótkiego formularza, w którym należy jednorazowo wprowadzić dane potrzebne do uruchomienia usługi. Na tym etapie możemy wybrać kartę płatniczą jako metodę realizacji transakcji, co oznacza wpisanie jej danych do systemu i zapisanie ich. Następnie należy wyrazić zgodę na prowadzenie regularnych opłat i wszystko gotowe. Od teraz nasze płatności będą realizowane zupełnie automatycznie w następnych miesiącach lub innym, ustalonym przez nas z góry terminie.

Dla kogo jest to rozwiązanie?
Płatności cykliczne ro rozwiązanie polecane firmom, oferującym swoją sprzedaż na podstawie abonamentów, subskrypcji bądź karnetów. Są to takie przedsiębiorstwa, jak kluby fitness, centra medyczne, serwisy oferujące prenumeraty, dostawcy mediów (wody, prądu, gazu), firmy ubezpieczeniowe, media, firmy i instytucje pobierające cykliczne składki lub datki oraz firmy udostępniające usługi w modelu SaaS.

Zalety płatności cyklicznych
Płatności cykliczne są świetnym rozwiązaniem dla tych, którzy nie chcą więcej myśleć o comiesięcznych rachunkach czy opłatach, szczególnie jeśli mają tendencje do zapominania o terminach, co często skutkuje naliczaniem odsetek. Dużą zaletą jest pełna automatyzacja, co oznacza, że nie musimy przejmować się zobowiązaniami.