Rodzaje przelewów online

Wraz z rozwojem technologii cyfrowej, handel internetowy staje się coraz popularniejszy. Sklepy internetowe oferują swoim klientom wiele różnych sposobów płatności tak, aby zapewnić im maksymalny komfort użytkowania. Poprzez takie działania zdobywają coraz więcej klientów i ich zaufanie. Wybór właściwego serwisu płatności online jak Dotpay, oferującego wiele metod regulowania transakcji, pozwoli usprawnić proces dokonywania samej transakcji. Wyjaśniamy, z jakich najpopularniejszych rodzajów przelewów online możemy skorzystać.

W dzisiejszym zabieganym świecie, stawiamy na wygodę. Zamiast spędzać godziny w galeriach handlowych czy stać w kolejce na poczcie, wolimy kupować i opłacać rachunki w domu. Wystarczy nam do tego telefon lub komputer i sprawdzony serwis płatności. W końcu większość użytkowników odwiedzających sklep internetowy oczekuje, że będą mieli możliwość wybrania spośród kilku metod płatności oraz, że cała transakcja będzie odpowiednio zabezpieczona. Dobrze więc, gdy dany e-sklep korzysta z usług profesjonalnego serwisu płatności online, np. Dotapy.

Tradycyjne przelewy online
Choć sposób ten powoli staje się przeszłością, wciąż jeszcze zdarza się nam z niego korzystać. W końcu jeszcze niedawno była to najpowszechniej stosowana metoda płatności w Polsce. Warto zaznaczyć, że jej zaletą jest wyjątkowo niski koszt transakcji. Tego rodzaju darmowe przelewy online stały się powszechnym narzędziem marketingowym, którego banki używają po to, aby zachęcić potencjalnych klientów do założenia konta internetowego. 

Metoda ekspresowa
Udoskonaloną wersją poprzedniego sposobu płacenia online są przelewy ekspresowe. Są one bardzo wygodne zwłaszcza, gdy zależy nam na szybkim czasie realizacji całej transakcji. Sam proces polega na tym, że w znanym nam systemie bankowości elektronicznej wybieramy opcję przelewu natychmiastowego. Potem podajemy w formularzu wszelkie potrzebne dane oraz akceptujemy oświadczenie z informacją o operatorze i realizujemy przelew. W ten sposób już po kilku minutach środki trafiają na konto odbiorcy. Warto zaznaczyć, że w tej metodzie została ustanowiona maksymalna kwota przelewu, jaką jest 5 tysięcy złotych.

Zalety e-przelewu
E- przelewy, które realizowane są za pośrednictwem operatorów płatności jak DotPay, stanowią obecnie najszybszą formę realizacji e-transakcji. Ten szybki przelew internetowy realizowany jest w ten sposób, że przy dokonywaniu zakupów w e-sklepie, jego klient zostanie poproszony o wskazanie swojego banku, z którego konta zostaną przelane środki. Następnie e-sklep przekierowuje go na wybraną stronę bankowości elektronicznej, gdzie klient zatwierdza już automatycznie wypełniony wniosek przelewu. Wszystko, co użytkownik musi zrobić to dokonanie autoryzacji, bez straty zbędnego czasu na wypełnienie formularza.