Z jakich metod płatności online możemy korzystać?

Każdy sklep internetowy podlega podobnym prawom, co tradycyjny. Koniec końców i w wersji wirtualnej i stacjonarnej chodzi o to, aby sprzedawcy zapłacić za nabycie danego towaru czy usługi. Jakkolwiek nowoczesne nie byłyby wprowadzane innowacje, to zawsze trzeba dokonać transakcji. Nie znaczy to jednak, że sama jej forma nie została unowocześniona. Różnica polega na tym, że pieniędzy nie otrzymuje się już bezpośrednio czy to w papierkach, czy monetach, tylko za pośrednictwem przekazywania środków z konta na konto. Oto krótkie podsumowanie dostępnych metod płatności online.

Proces e-płatności odbywa się drogą internetową, co oznacza, że pieniądze są przelewane z konta klienta na konto e-przedsiębiorcy. U zarania internetowego rynku e-commerce użytkownicy byli pełni obaw dopatrując się wielu zagrożeń, jakie mogły wiązać się z działalnością hakerów. Szybko jednak okazało się, że obawy te nie były uzasadnione, a płacenie online jest wyjątkowo bezpieczne i wygodne. W dużej mierze jest to zasługą pośredników takich jak Dotpay, którzy oferują całą gamę bezpiecznych płatności online e-przedsiębiorcom i ich klientom. Nic więc dziwnego w tym, że Polacy pokochali zakupy w sieci, pozwalające zaoszczędzić im wiele czasu oraz niejednokrotnie, pieniędzy.

Szybki przelew
Obecnie jest to najpowszechniej stosowana metoda płatności, której przewagą jest to, że transakcja przebiega sprawnie i nie wymaga od użytkownika zaangażowania. Wygląda to tak, że klient loguje się na konto swojego banku, gdzie autoryzuje płatność, przy czym wszystkie dane przelewu wypełniane są automatycznie. Oznacza to, że nie ma możliwości popełnienia pomyłki. Warto dodać, że księgowanie odbywa się od razu tak, jak realizacja zamówienia.

Zapłać przez SMS
Ten sposób płatności cieszy się popularnością wśród osób młodych, dla których smartfon należy do rzeczy absolutnie niezbędnych. Taki systemem płatności jest typowy dla sklepów, w których istnieje ograniczona możliwość przeglądania oferty. Kiedy klient chce dowiedzieć się czegoś więcej na temat konkretnego produktu, musi wysyłać SMS-a o podanej na stronie treści. W ten sposób otrzymuje kod dostępu na pewien określony czas.

E-portfel
Chodzi o cyfrową wersję tradycyjnego portfela, gdzie użytkownik loguje się u wybranego dostawcy otrzymując swoje konto, na które przelewa środki finansowe. Potem już za jego pomocą może płacić za produkty lub usługi. Ponadto za pomocą portfela można z łatwością wypłacać pieniążki oraz przelewać je z naszego konta na inne. Wszystko odbywa się natychmiastowo a sama usługa jest darmowa, choć oczywiście czasami może wiązać się z prowizją, co uzależnione jest już od charakteru dokonywanej operacji. Zamiast nosić portfel w kieszeni, możesz zintegrować swoje karty płatnicze z telefonem i mieć wszystko w jednym urządzeniu.